O projektu

Vážení,

tolik bych chtěl na základě tohoto webu přispět k rozvoji trvale udržitelné společnosti, nicméně bez vaší pomoci to nepůjde. Co je potřeba:

V první řadě je třeba vyhledat a zařadit k hodnocení kvalitní nadčasové a polemické články a texty z celého internetu.

Potom je nutné podle nejlepšího vědomí ohodnotit odstavce v textech.

V neposlední řadě pak přispět na rozvoj těchto webových stránek.

Jaký bude ideální výsledek? Vytvoří se stránky seřazené podle úspěšnosti pro jednotlivé oblasti – štítky a autory. To nejlepší budete mít jako na dlani!

 

Jak změnit rychlost zavádění nového politického systému šetrného k životnímu prostředí? Navrhuji politiky nejenom volit jednou za čtyři roky, ale průběžně hodnotit jejich názory a myšlenky, vytvořit jakousi informační burzu.

V ČR na stránkách nejlepších deníků se publikuje řada nadčasových článků, které se zabývají politikou a problematikou životního prostředí. Tyto články by se mohly stát základem pro informační burzu.

Řeší se toho hodně: rozvrat klimatu, boj se suchem a s extrémními výkyvy počasí, vymírání živočichů a hmyzu, průmyslové zemědělství a nadměrný rybolov, uhelné elektrárny, solární panely, ekonomická demokracie, zbrojení a odzbrojení – reforma OSN, přelidnění a pomoc lidem v třetím světě, kapitalismus a růst (na dluh), konzumní společnost, osvěta a hnutí, bohatství a chudoba, nové environmentální technologie, ekologická daňová reforma, zdanění paliva v letecké dopravě, rozvoj kolejové dopravy, a mnoho dalšího...